Gatunki herbaty, Herbata czerwona, Zielona herbata

Najlepsze herbaty na odchudzanie – fakty i mity

najlepsze herbaty

Najlepsze herbaty dla ciała i duszy

Herbata, napar przyrządzony z liści i pąków. Niesamowicie wpływa na nastrój, potrafi odprężyć, a także posiada wiele innych zalet. Jak powszechnie wiadomo najlepsze herbaty są nie tylko lekiem dla duszy, ale także dla ciała. Ich właściwości potrafią silnie pobudzić do działania, a także ukoić nerwy. Jednak należy pamiętać, że nie każda, nawet dobra herbata działa tak samo. W zależności od gatunku i sposobu parzenia może wpływać na organizm oczyszczająco, bądź może też wspomóc odchudzanie.

Herbata jedynie jako dodatek

Tutaj należy obalić najważniejszy mit jakim jest pojęcie „herbaty odchudzającej”. Przede wszystkim należy pamiętać, że to nie herbata zapewnia utratę wagi. To jej właściwości pomagają ten proces uskutecznić. Wiadomo, że niezwykle ważnym aspektem przy odchudzaniu jest zdrowa, zbilansowana dieta i aktywność fizyczna. Gdzie w tym wszystkim jest miejsce dla herbaty? Pomiędzy. Odpowiednio przygotowana i spożywana w określonych ilościach jest potężnym sprzymierzeńcem w tej nierównej walce.

Pogromca tłuszczu

Najpopularniejszym naparem towarzyszącym odchudzaniu jest herbata czerwona. Ze względu na swoje właściwości nazywana jest „pogromcą tłuszczu”. Herbata ta pobudza trawienie, przyspiesza metabolizm i tym samym wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Ważne jest by parzyć ją w temperaturze ok. 90 stopni przez 4 minuty. Przy odchudzaniu zaleca się jej picie po każdym posiłku, dzięki czemu jej działanie jest skuteczniejsze.

Biała herbata zamiast czarnej kawy

Często można przeczytać, że przy odchudzaniu niezawodnym kompanem jest biała herbata. Nie jest to do końca prawdą, ponieważ o ile właściwości białej herbaty są niezwykle wartościowe dla ludzkiego organizmu, nie mają one wiele wspólnego z utratą wagi. Owszem może hamować wzrost tkanki tłuszczowej, ale nie pomaga przy jej spalaniu. Ten napar może skutecznie zastąpić poranną kawę ze względu na wysoką zawartość kofeiny. Poleca się jej spożywanie osobom pracującym umysłowo, ponieważ poprawia koncentrację, a także osobom które są obciążone genetycznie chorobami nowotworowymi.

Źródło młodości

Istnieje też jedna herbata, która jest powszechnie uznawana za najzdrowszą. Jej zakres właściwości skutecznie wyprzedza pozostałe. Jest traktowana, jako źródło młodości, ma działanie przeciwnowotworowe, posiada wysoką zawartość witaminy C, a także silne przeciwutleniacze, które są odpowiedzialne za zapobieganie miażdżycy czy otyłości. Tym bohaterem jest zielona herbata.

Pozytywne właściwości

Oczywiście, trzeba pamiętać że zakres właściwości herbat jest niezwykle rozległy. Wpływa na wiele czynników związanych z prawidłowym działaniem naszego organizmu. Spożywając najlepsze herbaty regularnie, będziemy mogli zauważyć same korzyści z tego wynikające. Jednak trzeba pamiętać, że niezwykle ważnym aspektem jest jej odpowiednie parzenie. Dla każdej herbaty ten proces jest inny, a nieumiejętne przygotowanie naparu może przynieść więcej szkód, aniżeli korzyści.
Dlatego zanim zdecydujemy się na zakup danego gatunku warto dowiedzieć się o nich jak najwięcej. Dzięki swojej ogromnej popularności postanowiono stworzyć niejeden sklep z herbatami , gdzie można dowiedzieć się wszystkiego i przy okazji zakupić interesujący nas gatunek. Sprzedawcy bardzo chętnie doradzą w wyborze odpowiedniej dla nas herbaty, a my przy okazji będziemy mogli poznać najlepsze herbaty świata.

Tagged , , , , ,