Gatunki herbaty, Herbata czerwona, Zestaw herbat

Herbata zimowa w wersji świątecznej

zimowa herbata

Aromatyczna herbata zimowa

Zimowa herbata w wersji świątecznej cechuje się wieloma właściwościami – od rozgrzewających, leczniczych wspomagających odporność organizmu po aromatyczne doznania, które wprowadzą nas w świąteczny nastrój, gdy za oknem robi się deszczowo i chłodno. Herbata zimowa ma intensywny kolor, a także cudowny zapach, który wyczarujemy dodając odpowiednie dodatki.

Imbirowe smaki

Herbaty świata świetnie nadadzą się do stworzenia zimowego naparu. Z tego powodu możemy użyć herbat liściastych lub gotowych mieszanek w torebkach. W sklepach dostępne są różnego typu zestawy herbat. Zimowy czas kojarzy się z panującą ciepłą domową atmosferą, przystrojoną choinką, a także śniegiem za oknem. Dlatego też zmarzluchy do rozgrzania używają zestaw herbat różnorodnych typów. Do wyboru mają wiele rodzajów. Herbata z imbirem, cytryną i miodem jest jedną z najpopularniejszych naparów. To ona przywołuje swym zapachem i aromatem nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Można ją przygotować nie tylko z czarnej herbaty typu earl grey. Wspomnienie, które przywołuje świąteczny napar, jest związane ze zmysłem powonienia. Przenosi on nas w sposób magiczny do poprzednich Świąt, sytuacji, w których dzieliliśmy się z naszymi bliskimi. Warto otaczać się zapachami, które cudownie nam się kojarzą. Czy to z ludźmi, którymi się otaczamy na co dzień, czy miejscami, które udało nam się zobaczyć.

Herbata czerwona czy rooibos?

Warto sprawdzić cz najlepsza będzie dla nas herbata czerwona czy czarna? Ta pierwsza jest mniej popularna i znana głównie osobom na dietach odchudzających. Jednakże jej korzenny aromat i specyficzny zapach na pewno przywoła magię świąt. W końcu Boże Narodzenie i herbata są nierozłączne. Natomiast miłośnicy herbat i spokojnych chwil na pewno znajdą swój optymalny smak.
Znana i lubiana, o pięknej barwie i łagodnym smaku herbata rooibos również znajdzie swoje miejsce podczas zimowych wieczorów. Filiżanka naparu rozgrzeje, a dodatki dodadzą odpowiedniego smaku i aromatu tej porze roku. Bowiem każdy zestaw herbat będzie idealnie współgrał z dodatkami, za pomocą których stworzymy wymarzoną zimową herbatę. 

Herbata zimowa z dodatkami

Dzięki odpowiednim składnikom moda na picie herbaty nigdy nie przeminie. Do najpopularniejszych dodatków do herbaty zimowej można zaliczyć:

  • owoce: cytryny, pomarańcze, limonki, pigwy, maliny,
  • bakalie: suszone owoce
  • przyprawy i zioła: cynamon, imbir, mięta, goździki
  • konfitury
  • alkohole
  • miody i syropy
  • Tagged , , , , , , , ,