Doskonałe mieszanki herbat

Różne herbaty charakteryzują się różnym stopniem intensywności aromatu, a także głębokości smaku. Mają też różne właściwości. Dlatego też dobra herbata to taka, która będzie dobrze dostosowana do pory roku. Latem częściej będziemy potrzebowali herbaty, która napełni nas energią i będzie niezłą alternatywą dla kawy. Z kolei herbata zimowa na długie wieczory będzie mogła wyciszyć nas i ułatwić nam zaśnięcie po trudnym dniu. Aby dobrze wybrać, warto zapoznać się z najpopularniejszymi mieszankami herbat, jakie cieszą się od dawna uznaniem klientów sklepu.

Herbata zielona jest zdecydowanie liderem wśród tych, dla których ważna jest kwestia zdrowego stylu życia. Zielona herbata dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów pomaga hamować procesy starzenia się i walczyć z wolnymi rodnikami, które są uwalniane w naszym organizmie poprzez na przykład niezdrowe jedzenie. Często jest ona łączona z białą herbatą. Białą herbata jest rzadziej spotykana a przez to nieco droższa. W połączeniu z zieloną, a także niektórymi rodzajami bardziej powszechnego suszu (na przykład bławatkiem) tworzy głęboką, ale i wyrazistą kompozycję smakową i zapachową. Wymaga krótkiego parzenia i zasadniczo doskonale smakuje także bez dodatku cukru.

Warto wiedzieć, że dobra herbata może być poznana po tym, że zawiera w sobie dużo liści, a niewielką ilość łodyżek i innych części rośliny, które nie dają większej ilości aromatu. Można to najłatwiej poznać, oglądając herbatę, kupowaną w stanie „luźnym”, bo nie trzeba rozdzierać wtedy torebek.