Gatunki herbaty, Herbata czerwona, Zestaw herbat

Kilka słów o czerwonej herbacie

herbata czerwona

Czerwona herbata to najbardziej aromatyczny napój spośród wszystkich gatunków herbat. To najlepsza herbata na miłe popołudnie, charakteryzuje się głębokim korzennym smakiem i oryginalnym aromatem. Należy do grupy herbat półfermentowanych, odmiany czerwonej. Poddaje się ją lekkiej fermentacji, którą gwałtownie się przerywa, gdy liście zmieniają swój kolor na czerwony.

Czerwona herbata produkowana jest w południowo-wschodniej części Chin i na Tajwanie. Każdy sklep z herbatami ma w swojej ofercie co najmniej kilka gatunków czerwonej herbaty. Warto przetestować wszystkie.

Z uwagi na to, że czerwona herbata poddawana jest procesowi fermentacji krócej niż choćby czarna, w produkcie końcowym zawiera ona więcej enzymów i polifenoli. A właśnie te dwa składniki odpowiadają za właściwości odchudzające herbaty. Polifenole regulują wydzielanie żółci, wspomagają trawienie i tym samym wpływają na zamianę tłuszczu w energię w naszym organizmie. Regularne picie czerwonej herbaty nas nie odchudzi, ale wspomagając procesy metabolizmu zachodzące w układzie trawiennym pomaga osobom walczącym z nadwagą.

Dlatego, gdy nie mamy pomysłu na niezobowiązujący prezent warto sprawić by był to zestaw herbat w pudełku dostępny w każdym sklepie z herbatami. Zestaw zawierający kilka gatunków czerwonej herbaty dałby przegląd ich smaków i kolorów.To świetny upominek otwierający mnóstwo tematów do rozmowy i przełamujący pierwsze lody.

Tagged , , , ,