Gatunki herbaty, Zestaw herbat

Herbata pomysł na prezent

najlepsza herbata

Na szczęście nie zawsze się tak dzieje, ale ile razy każdy z nas męczył się godzinami, że wymyślić tzw. niezobowiązujący prezent. Prezent, który nie będzie zbyt osobisty, bo przecież na tyle się nie znamy, ale też nie będzie zbyt oficjalny, bo spotkanie jest prywatne i w miłym gronie. Chodzimy po sklepach, serfujemy w internecie i czekamy, aż coś nas natchnie i oświeci.

I w takich okolicznościach, gdy nasza desperacja sięga zenitu doskonałym pomysłem jest zakup prezentu herbacianego. Zestaw herbat w skrzynce, kupiony w specjalistycznych sklepie z herbatami, pięknie zapakowany to prezent marzenie. Wspaniale się go wręcza, świadczy o naszej inwencji i staraniach, pięknie wygląda wśród wielu innych prezentów i oczywiście doskonale smakuje, gdy nasz jubilat rozpocznie serwowanie.

Gdy chcemy, aby nasz herbaciany prezent był jeszcze bardziej wyjątkowy i świadczył o naszym wyrafinowanym guście, a jednocześnie dawał do zrozumienia, że gust naszego jubilata też jest wyjątkowy, powinniśmy sięgnąć po herbaty oryginalne i nietuzinkowe. Taką będzie biała herbata z dużą zawartością kofeiny, czy choćby herbata zielona, ale oryginalna japońska rozprowadzana pędzelkiem.

Dobra herbata świadcząca, że doceniamy sztukę smakowania i picia wyrafinowanych naparów to jednocześnie doskonały temat do rozmów przy stole. A jeżeli reszta towarzystwa podziela zamiłowanie gospodarza do oryginalnych herbat, to w połączeniu z ich degustacją cały wieczór upływa na miłej i lekkiej rozmowie. Taki wieczór to marzenie każdego gospodarza domu.

Tagged , ,